مهاجرت تحصیلی - آرتا دانش بین المللی

پزشکی – فرانسه

چطور در فرانسه در رشته های پزشکی تحصیل کنم؟

به خاطر قدمت علوم پزشکی در کشور فرانسه، این کشور دارای دانشگاه ها و مراکز پژوهشی پزشکی است که جز بهترین در اروپا می باشند.

شرایط ثبت نام دانشجویان خارجی دارای مدرک دیپلم متوسطه در رشته های پزشکی:

موفقیت در آزمون DAP در سطح زبان فرانسه C1. این آزمون همه ساله توسط سفارت های فرانسه در سراسر دنیا و همچنین توسط دانشگاه های فرانسه جهت دانشجویان خارجی برگزار میگردد.

با موفقیت در آزمون DAP دانشجوی خارجی در دانشکده پزشکی ثبت نام نموده در سال اول با دانشجویان دندانپزشکی، داروسازی و رشته های پیراپزشکی همکلاس بوده و یکسال علوم پایه به آنها تدریس میگردد. لازم به یادآوری است که کنکور بسیار مشکل پایان سال اول PACES از سال ۲۰۲۰ توسط دولت فرانسه حذف شده و دانشجویان با اخذ ۶۰ واحد آموزشی به سال دوم رشته مورد نظر خود راه می یابند.

پس از گذراندن ۷ سال دوره پزشکی و اخذ مدرک پزشکی عمومی، پزشک ، داروساز و یا داندانپزشک خارجی میتواند در کنکور رزیدنتی دانشگاه فرانسه (Concours de l’Internat) که همه ساله توسط دانشگاه رنه دکارت پاریس ۵، متولی این کنکور، شرکت نماید. در صورت موفقیت در این کنکور و ورود به دوره رزیدنتی، دانشجو دوره تخصص (رشته های داخلی ۴ سال و رشته های جراحی ۵ سال) خود را از اول سال تحصیلی شروع کرده و از همان تاریخ بطور رسمی در بیمارستانهای دانشگاهی فرانسه (CHU) استخدام شده و در ازای کار درمانی که تحت نظر رئیس بخش انجام میدهد حقوق بیمارستانی دریافت میکند و در طول مدت تخصص از تمام مزایا و تسهیلات دانشجوئی که دولت فرانسه در اختیار دانشجو قرار میدهد استفاده نماید. در پایان دوره رزدینتی، پزشک خارجی دانشنامه Diplôme d’Études de Spécialité که دارای اعتبار جهانی است را دریافت می نماید. یادآوری میشود که کنکور رزیدنتی بزبان فرانسه برگزار میگردد و برای موفقیت در آن لازم است سطح زبان فرانسه حداقل B2 باشد.

پزشکان، دندانپزشکان و داروسازان خارجی متخصص در رشته های مختلف می توانند با داشتن مدرک زبان فرانسه در سطح B2 با ارائه پروند کامل تحصیلی و کاری از خود برای شرکت در رشته های فوق تخصص (داخلی، جراحی برای پزشکان، داروسازی و دندانپزشکی) اقدام نمایند. پرونده متقاضی ابتدا” توسط دانشکده پزشکی استراسبورگ (متولی رشته های فوق تخصص) بررسی شده و در صورت تائید به بخشهای تخصصی مرتبط با رشته متقاضی در بیمارستانهای دانشگاهی فرانسه ارسال میگردد. در صورت پذیرفته شدن پرونده توسط رئیس بخش، پزشک خارجی با دریافت روادید تحصیلی از سفارت فرانسه در کشور خود به فرانسه اعزام شده و بعنوان متخصص در بیمارستان استخدام میگردد و در ازای درمان بیماران فرانسوی حقوق ماهانه دریافت میدارد و در پایان دوره دانشنامه DFMDA بوی اعطاء میگردد.

نیاز به اطلاعات بیشتری دارید؟


تدریس خصوصی زبان


سطح بندی زبان فرانسه


نمایندگی‌ها

Scroll to Top
اسکرول به بالا