اخذ فوق لیسانس در فرانسه

ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در فرانسه

Master

چطور در کشور فرانسه فوق لیسانس بگیرم؟

دارندگان حداقل مدرک کارشناسی صادر شده از دانشگاه‌های ایران پس از یادگیری زبان فرانسه در ایران و اخذ حداقل مدرک B2 (برای رشته‌های فنی و مهندسی) و C1 (برای رشته­ های علوم انسانی) در آزمون TCF که توسط سفارت فرانسه در تهران برگزار می­گردد می‌توانند از طریق موسسه آرتا دانش بین‌المللی اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی در رشته مورد نظر خود نمایند.
با توجه به تغییرات اخیری که وزارت خارجه فرانسه از سال ۲۰۱۵ در زمینه روند تشکیل پرونده جهت اخذ پذیرش تحصیلی انجام داده است، تشکیل پرونده تحصیلی لزوماً باید از طریق سایت کامپوس فرانس و بین آبان‌ماه تا اواخر اسفند صورت گیرد. هر دانشگاه معمولا در خرداد و تیرماه، از طریق سایت کامپوس فرانس به درخواست­ های پذیرش تحصیلی پاسخ می ­دهد.
طول دوره فوق لیسانس در دانشگاه ­های فرانسه دو سال می­باشد : مستر۱ و مستر۲ سال دوم مستر دو گرایش دارد: recherche (پژوهشی) و professionnel(حرفه‌ای).
لازم به ذکر است که تنها دانشجویانی که در رشته­ هایی با گرایش recherche (پژوهشی) تحصیل می­کنند، پس از اخذ مدرک Master 2 می­توانند در مقطع دکترا ادامه تحصیل دهند. شروع سال تحصیلی در دانشگاه‌های فرانسه اواخر مهرماه هر سال می‌باشد.

چنانچه زبان شما به سطح لازم رسیده است، می‌توانید در زمینه تشکیل پرونده روی سایت کامپوس و ارسال درخواست پذیرش و همچنین رزرو ماه اول خوابگاه در فرانسه از راهنمایی‌ها و توضیحات تکمیلی که به غنی‌شدن پرونده شما و بالا بردن شانس ویزا به شما کمک می‌کند، استفاده کنید. شما می‌توانید در کنار آرتا دانش بین‌المللی با اطمینان خاطر بیشتری وقت‌تان را صرف آماده کردن خودتان برای مصاحبه سفارت کنید و از مشاوره‌های حرفه‌ای موسسه برای بهتر کردن پرونده‌تان استفاده کنید.

چنانچه شما به سطح زبان هدف نزدیک هستید اما نگران آزمون ارزیابی سطح زبانی‌تان هستید. می‌توانید از تدریس‌های خصوصی و حرفه‌ای موسسه آرتا دانش بین‌المللی برای اطمینان خاطر از موفقیت در آزمون‌های بین‌المللی زبان بهره‌مند شوید. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

اگر زبان فرانسه نمی‌دانید اما سطح زبانی مناسبی در انگلیسی دارید و تمایل دارید هر چه زودتر در کشور فرانسه تحصیلات‌تان را آغاز کنید، می‌توانید از مشاوره‌های رایگان ما که به صورت آنلاین و حضوری ارائه می‌شوند استفاده کنید تا راه‌حل شخصی و مناسب خودتان را پیدا کنید.

چنانچه در سطح مبتدی زبان فرانسه هستید و یا از این زبان چیزی نمی‌دانید اما علاقه‌مند هستید که هرچه زودتر زندگی دانشجویی خود را در کشور فرانسه آغاز کنید. می‌توانید ابتدا با پذیرش از کالج‌های زبان، ویزای تحصیلی خود از فرانسه دریافت کنید و با خواندن زبان در کشور فرانسه و رسیدن به سطح مدنظر دانشگاه‌ها، ادامه تحصیل دهید. برای اطلاعات بیشتر از کالج‌های زبان اینجا کلیک کنید.

نیاز به اطلاعات بیشتری دارید؟


تدریس خصوصی زبان


سطح بندی زبان فرانسه


نمایندگی‌ها

Scroll to Top
اسکرول به بالا