Alliance Bordeaux

الیانس فرانسز بوردو

Alliance française Bordeaux Nouvelle-Aquitaine

الیانس فرانسز بوردو، عضوی از خانواده‌ی بزرگ الیانس فرانسز در سراسر دنیاست که هدف آن گسترش زبان و فرهنگ فرانسه‌ است. بنیان بزرگ الیانس فرانسز که در سال ۱۸۸۳ تاسیس شده، نخستین شبکه فرهنگی جهانی با بیش از ۸۰۰ شعبه در دنیا در بیش از ۱۳۵ کشور در ۵ قاره می باشد. این موسسه هر ساله پذیرای بیش از ۱۸۰۰ دانشجوی خارجی از ۱۰۰ کشور مختلف است که برای آموختن زبان فرانسه به این کشور می‌آیند.

این مرکز، هم‌چنین دارنده مدرک label “Qualité français langue étrangère”  با بالاترین امتیاز ممکن است که خود به تنهایی گواهی بر کیفیت بالای آموزش در این مجموعه‌ست. شایان ذکر است که داشتن این مدرک، از شروط پذیرش گواهی صادره از یک کالج برای سفارت فرانسه در ایران می باشد. این موسسه هم چنین مرکز رسمی برگزاری آزمون های بین المللی (DELF, DALF, TCF) می باشد.

درباره ی زیبایی این شهر همین بس که بوردو در سال ۲۰۱۵ به عنوان بهترین مقصد اروپایی شناخته شده است. گردش در کنار دریا، چشیدن بهترین نوشیدنی‌ها در بوردو پایتخت نوشیدنی، لذت کشف جذابیت های معماری قرن ۱۸ و دیگر آثار تاریخی، تفرج در تاکستان های بنام شهر… همگی از جذابیت های بوردو هستند.

بوردو همچنین از نظر میزان دسترسی به مناطق دیگر و اسکان در بهترین موقعیت جغرافیایی قرار دارد؛ راه‌های زمینی، هوایی و دریایی و همچنین رودخانه‌ای امکان دسترسی خوبی به این شهر می‌دهند.

فرودگاه شهر بوردو بیش از۳۲ پرواز مداوم در فرانسه یا به سایر پایتخت‌های اروپایی  و همچنین بیش از ۲۴ مقصد بین المللی را پوشش می‌دهد (با بیش از ۶۰ چارتر). از مرکز شهر به فرودگاه، اتوبوس‌های ویژه‌ای ترانسفر فرودگاهی مسافر را به مرکز شهر انجام می‌دهند. بوردو در قلب یک شبکه حمل‌و‌نقل گسترده و متنوع قرار گرفته است که امکان دسترسی عالی به این شهر از کلیه خطوط هوایی، زمینی و دریایی را فراهم می‌آورد. در فاصله ای ۱۰ دقیقه‌ای از مرکز تاریخی شهر، تراموا وجود دارد و هم چنین ایستگاه قطار سنت ژان شهر بوردو – بزرگترین ایستگاه قطار منطقه آکیتن- که هر روزه ۲۶۰ قطار و مخصوصا ۲۵ سرویس رفت و برگشت پاریس-بوردو را پذیرش می‌کند.

Scroll to Top
اسکرول به بالا