آزمون شناخت زبان فرانسه TCF

آزمون شناخت زبان فرانسه TCF

 این آزمون درک شفاهی، درک کتبی و تسلط بر ساختارهای زبان را ارزیابی می‌کند. داوطلبان همچنین می‌توانند از آزمون‌های تکمیلی استفاده کنند که بیان شفاهی و کتبی را ارزیابی می‌کنند. آزمون‌های  TCF رایانه‌محور است و با استفاده از کامپیوتر انجام می‌شود.

۴ نوع TCF وجود دارد:

  1. TCF TP (Tout Public): این آزمون برای افرادی‌ست که مایل به ارزیابی مهارت‌های خود در زبان فرانسه به دلایل شخصی، دانشگاهی یا حرفه ای هستند.
  2. TCF DAP : این آزمون برای افرادی‌ست که بدون مدارک  DALFو یا  DELF B2 قصد ثبت نام در سال اول لیسانس و یا مدرسه معماری فرانسه را دارند، می‌بایست TCF  مخصوص درخواست پذیرش اولیه را بگذرانند که همان TCF DAP  می‌باشد.
  3. TCF ANF: این آزمون برای افرادی‌ست که مایل به اخذ تابعیت فرانسه هستند.
  4. TCF pour le Québec: این آزمون برای افرادی‌ست که مایلند به طور دائم در کبک مستقر شوند و درخواست ویزای دائمی کنند.
  5. TCF Canada، این آزمون نسبتا جدیدی‌ست که که توسط CIEP  (مرکز بین المللی مطالعات در زمینه آموزش) برگزار می‌گردد و در آن چهار مهارت به صورت اجباری سنجیده می‌شوند.مراکز رسمی برگزاری آزمون در ایران و اعتبار مدارک:

مراکز رسمی اعطای گواهی‌های DELF/DALF، مرکز زبان فرانسۀ‌ تهران، کانون زبان ایران و موسسه قطب راوندی هستند. مرکز برگزاری آزمون TCF مرکز زبان فرانسه تهران می باشد. اعتبار مدارک  DELF DALF دائمی‌ست ولی مدرک  TCF، ۲ سال اعتبار دارد.

Scroll to Top
اسکرول به بالا