موسسه آرتا دانش بین المللی در سال ۱۳۸۳ توسط خانم دکتر ترانه وفایی (دکترا ادبیات تطبیقی از دانشگاه پاریس ۳، مدير مسئول” انتشارات او” ، نويسنده ، مترجم، مدرس زبان و ادبيات فرانسه) و آقای بیژن میردامادی اصفهانی (دبیر کل سابق بخش همکاریهای فرهنگی وعلمی سفارت فرانسه در تهران، هم اکنون مترجم رسمی زبان فرانسه قوه قضائیه و مترجم رسمی معتمد سفارت فرانسه در ایران) تاسیس شده و به ثبت رسیده است. از اهداف اولیه موسسه:
اطلاع رسانی در خصوص وضعیت دانشگاه های فرانسه و بلژیک،
ارائه مشاوره تحصیلی جهت ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه های فرانسه و بلژیک،
نظارت وکمک به تشکیل پرونده تحصیلی متقاضیان،
اقدام جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی فرانسه و بلژیک،
اعزام دانشجو به کشورهای فرانسوی زبان در سطوح مختلف،
ارائه خدمات آموزشی و ایجاد اماکن آموزشی،
دعوت از اساتید خارجی برای شرکت در کنفرانسها،
برگزاری دوره های آموزشی تخصصی کوتاه مدت و بلند مدت (دوره های تربیت مدرس)، مختص اساتید و دانشجویان ایرانی در ایران و کشورهای فرانسوی زبان،
و در نهایت ایجاد همکاریهای علمی و فرهنگی و تبادل استاد ودانشجو بین دانشگاه های ایرانی و دانشگاه های کشورهای فرانسوی زبان، می باشد.
(روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران شماره ۱۹۲۹۲ مورخ ۵/۳/۱۳۹۰).   

با توجه به اهمیت آموزش زبان فرانسه در ایران، موسسه اقدام به برگزاری کلاسهای زبان فرانسه عمومی و تخصصی نموده و در این راستا موفق به اخذ نمایندگی از چندین مرکز رسمی آموزش زبان درشهرهای لیون، گرونوبل، استراسبورگ و پاریس شده است.

موسسه آرتا دانش در سال ۱۳۹۰ توانست مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت اعزام دانشجو به کشور فرانسه و بلژیک را اخذ نموده و تا کنون نیز این فعالیت بصورت مستمر ادامه دارد. در طول این مدت، موسسه توانست ده ها دانشجوی ایرانی را به کشور فرانسه اعزام داشته و به سهم خود به ارتقاء علمی و تحصیلی جوانان این مملکت کمک نماید.

علاوه بر امر اعزام دانشجو و در پی تاکید وزارت علوم تحقیقات و فناوری، موسسه آرتا دانش موظف است در زمینه تبادل دانشجو و استاد با دانشگاه های فرانسوی، برگزاری دوره های کوتاه مدت و بلند مدت آموزشی در ایران، فرانسه و بلژیک، برگزاری سمینار یا کنفرانس های علمی با مشارکت اساتید دو کشوردر کلیه رشته های تحصیلی و بطور کلی در جهت گسترش بیشتر همکاریهای علمی و فرهنگی بین دانشگاه های ایرانی و فرانسوی اقدام نماید.

در راستای اهداف تعیین شده برای موسسات اعزام دانشجو توسط وزارت علوم، تحقیقات وفناوری، موسسه آرتا دانش در بهمن ۱۳۹۳ موفق گردید تعداد ۱۴ نفر از مدرسین جوان زبان فرانسه را که در موسسات آموزش زبان تهران و مشهد مشغول به تدریس بودند، برای گذراندن یک دوره ی تربیت مدرس به فرانسه اعزام کند. این مدرسین پس از اخذ روادید ورود به کشور فرانسه و ایجاد هماهنگیهای لازم با بخش فرهنگی و کنسولگری سفارت فرانسه در تهران، برای گذراندن یک دوره ویژه بمدت ۳ هفته جهت آشنائی با آخرین روش تدریس زبان فرانسه به دانشگاه استاندال گرونبل ۳ که جزء معتبرترین دانشگاه های کشور فرانسه دررشته های علوم انسانی و زبانهای خارجی است، یه این کشور اعزام شدند. در طول این دوره، مدرسین ایرانی با کمک انجمن دوستی ایران و فرانسه در ضیافت رسمی که ریاست شورای شهرستان گرونبل (ایزر) به افتخارشان برگزار کرده بود، شرکت نموده و پذیرائی شدند.         

ضمن سپاسگزاری از توجه شما، موسسه آرتا دانش افتخار دارد خدمات و تجربیات خود را که حاصل بیش از ۲۰ سال کار و فعالیت حرفه ای مستقیم در زمینه های فرهنگی و همکاریهای علمی بین ایران و فرانسه و اعزام دانشجو به دانشگاه های فرانسه است، در اختیار تان قرارداده و اطلاعات لازم جهت پیشبرد اهداف تحصیلی تان و تحقق بخشیدن به تصمیم درستی که در انتخاب کشور فرانسه یا بلژیک برای ادامه تحصیل گرفته اید، به شما علاقمندان عزیز ارائه دهد.

این پست در این مکان ها نیز در دسترس است: French